Lietuvos-rankinio-lyga

Kauno „Granito-Kario“ klubas šį savaitgalį vyko į Slovakiją, kur kovojo EHF Europos taurės antrajame etape prieš Považska Bistricos MŠK klubą.

Pirmasis susitikimas prasidėjo kovingai ir atkakliai, prabėgus 15 minučių pirmajame kėlinyje rezultatas buvo lygus. Nors „granitiečiai“ susikurdavo progas, tačiau nesėkmingos atakos leido šeimininkams pabėgti 4 įvarčių persvarą ir iki pertraukos ją padidinti bei baigti pirmąjį kėlinį rezultatu - 15:9.

Antrajame kėlinyje „Granito-Kario“ rankininkai į aikštę grįžo galingai ir sužaidus 10 minučių skirtumas tarp komandų buvo tik 3 įvarčiai. Tačiau po minutės pertraukėlės, šeimininkai „MŠK“ rankininkai susigrąžino bei padidino savo persvarą iki 7 (22:15). Geriau rungtynių pabaigą sužaidę „granitiečiai“ sumažino skirtumą ir rungtynes baigė - 22:25 bei  išsaugojo galimybes toliau žengti Europos taurės turnyre.

Pirmosiose rungtynėse įvarčius pelnė: Tadas Bučinskas 6, Arminas Stankūnas 5, po 2 įvarčius pelnė Aurimas Balčiūnas, Mantas Sturonas, Matas Jurkevičius, Andrius Montvilas, po 1 įvartį pridėjo Karolis Grigas, Paulius Šarkauskas ir Lukas Gurskis.

Antrosios rungtynės sekmadienį buvo panašios į šeštadienio – kovingos ir atkaklios, praėjus 15 minučių rezultatas buvo lygus 6:6, tačiau po „MŠK“ žaidėjo grubios baudos, kuri buvo teisėjų įvertinta raudona kortele, „granitiečiai“ pradėjo bėgti į priekį bei pirmąjį kėlinį baigė rezultatu – 13:9.

Antrasis kėlinys buvo panašus į pirmojo pabaigą bei „Granito-Kario“ rankininkai išlaikė tinkamą 3 įvarčių persvarą iki 53 rungtynių minutės. Likus žaisti 5 minutes Kauno klubo turėtas pranašumas pradėjo byrėti ir turėtos persvaros išlaikyti nepavyko, „MŠK“ rankininkai naudojosi „Granito“ klaidomis puolime ir rungtynių pabaigoje švieslentėje degė rezultatas – 28:28. Šios lygiosios lėmė tai, kad Kauno „Granitas-Karys“ baigia sezoną Europoje.

Įvarčius pelnė: Paulius Šarkauskas 13, Karolis Grigas 5, po 4 įvarčius pelnė Aurimas Balčiūnas ir Tadas Bučinskas.

Po savaitgalio Slovakijoje šį etapą apibendrino „Granito-Kario“ vyriausiasis treneris – Vaidotas Grosas: „Šiuo savaitgaliu negalime būti patenkinti, nes neįvykdėme užduoties patekti į trečiąjį EHF Europos taurės etapą. Manau, viena iš priežasčių buvo vakarykštės rungtynės, kuriose iš susikurtų progų neįmetėme įvarčių. Šiandien buvo atvirkščiai – 55 rungtynių minučių buvo praktiškai tobulos, gale pritrūko patirties, šalto proto ir jėgų. Žinote, labai sunku žaisti dvi rungtynes išvykoje, jei žaistume namuose, būtų visai kita emocija. Apibendrinant, esu labai patenkintas vyrų nusiteikimu, atsidavimu ir, tikiuosi, kad įgavome pasitikėjimo artėjančioms kovoms po naujųjų metų.“