EHF Europos taurė: „Granitas-Karys“ susitiks su Islandijos „Valur Handbolti“

Liepos 18 dieną, Vienoje, Austrijoje, buvo traukiami 2023-2024 metų Europos taurės turnyrų burtai. Iš 76 klubų dalyvausiančių turnyre, burtai lėmė, jog „Granitas-Karys“ pirmame etape susitiks su tituluočiausiu Islandijos klubu, „Valur“. Rugsėjo 9-10 dienomis bus žaidžiama Reikjavike, Islandijoje, o  rugsėjo 16-17 dienomis - Kaune. Pirmo etapo nugalėjotai antrame etape susitiks su „Polva Serviti“ klubu.

Tai bus pirmasis šių dviejų komandų susitikimas. „Granitas-Karys“ klubo laukia nemenkas iššūkis. Praėjusį sezoną Islandijos „Valur“ klubas stebino rankinio fanus patekdamas į Europos lygos atkrintamąsias varžybas (Top 16). Tiesa, jose buvo priversti pripažinti Vokietijos „Frisch Auf Göppingen“ klubo pranašumą.

Tai bus antrasis Kauno klubo rankininkų susitikimas su islandų komanda. Prieš tai Kauno rankininkai žaidė prieš islandų klubą EHF Europos taurės turnyre tik 1997-1998 metais, kai susitiko su „KA Akureyri“ klubu. To meto legendinė „Granito“ komanda pirmojo susitikimo metu nugalėjo „KA Akureyri“ rezultatu 27:23 (13:8), tačiau pripažino varžovų pranašumą išvykoje rezultatu 19:28 (9:13).

Dabartinis Alytaus „Varsa-Stronglasas“ klubo vyr. treneris ir Lietuvos Nacionalinės rinktinės trenerio asistentas, Egidijus Petkevičius, dalinosi prisiminimais iš karjeros ir Kauno „Granite“ ir Islandijos „Valur“ klube:

Iš Kauno "Granito" laikų atmintyje yra išlikęs didžiausias įspūdis, kai Vokietijoje žaidėme Europos taurės rungtynes su tituluota THV "Kiel" komanda, kurias stebėjo apie 15,000  žiūrovų. Varžybų atmosfera buvo kažkas tokio ! Nebuvau dar iki tol nieko panašaus patyręs.

Na, o iš „Valuro“ klubo atsiminimai jau nekokie, kadangi atsinaujino nugaros problemos ir teko darytis operaciją. Taip praktiškai ir neteko normaliai įsitraukti į to klubo veiklą.

Islandijos klubai žaidžia šiuolaikišką, greitą rankinį, akcentuodami labiau puolimą nei, kad gynybą. Ne išimtis ir „Valuro“ komanda. O „Granitas“ atvirkščiai, labiau akcentuoja gynybą.

Galima sakyti, kad žaisdamas „Granite“ įgijau rankinio  pagrindus, o Islandijoje juos tobulinau. Toje šalyje susipažinau su visai kitokiu rankiniu ir įgavau dar kitokios patirties.

„Granitui“ palinkėčiau sustabdyti „Valuro“ atakas, tiek pozicines, tiek greitas. Jeigu tai pavyktų padaryti, tai būtų galima tikėtis teigiamo rezultato. Nors „Valuras“ ir stipri komanda, tačiau nėra neįveikiama.

Tad palinkėsiu Granitui sėkmės!

Jau netrukus „Granitas-Karys“ rankininkai susiburs į pirmąsias naujojo sezono treniruotes, kur komandiškumu, užsispyrimu, bei geležine gynyba ruošis nuožmioms ateinančio sezono kovoms.

Prisijunkite prie mūsų švęsdami Europos rankinį Kaune ir stebėkite, kaip šios komandos kovoja dėl patekimo į antrą etapą! Sekite ir laukite tolimesnių naujienų apie tvarkaraštį ir nepraleiskite rankinio šventės Kaune!

© GRANITAS-KARYS 2023