„Granitas“ tęsia kovą dėl patekimo į finalą

Šį šeštadienį įtempta ir žiūrovų akims graži kova vyko ir Kauno LMSU sporto salėje. „Granitas-Karys“ po skaudaus pralaimėjimo sostinėje žadėjo daug geresnį žaidimą atsakomojoje kovoje, nes prarasti nebėra ko. Šįkart jie būtent taip ir žaidė – pasiekė pergalę rezultatu 30:29 (15:10).

Nors „Granitas“ ėmėsi iniciatyvos, „Šviesa“ viso kėlinio metu kvėpavo kauniečiams į nugarą ir didelę kėlinio dalį rezultatas buvo lygus (3:3, 6:6, 9:9). Lūžis įvyko paskutinėmis pirmojo kėlinio minutėmis. Tuo metu kamuoliai į „Šviesos“ vartus krito sparčiai ir stabiliai. Progų padėti komandai dviem įvarčiais nepraleido ir kauniečių vartininkas Lukas Gurskis. Per šias minutes aikštelės šeimininkai susikrovė saugesnę persvarą ir užbaigė kėlinį rezultatu 15:10.

Antrajame kėlinyje „Granitas“ bandė išlaikyti ir sustiprinti savo persvarą, kas jam sekėsi tikrai neblogai, ir greitai komandas skyrė jau 10 įvarčių (18:13, 24:14). Supratę savo nepavydėtiną padėtį Vilniaus rankininkai tarsi pabudo ir sužaidę dvi sėkmingas atkarpas sumažino atotrūkį iki jau turėtų 5 įvarčių (24:17, 25:20). Pamažu, bet užtikrintai „Granito“ persvara pradėjo byrėti (27:24, 30:27). Paskutinėmis minutėmis nedaug trūko iki pratęsimo, tačiau ištirpęs laikas leido sirgaliams švęsti „Granito-Kario“ pergalę rezultatu 30:29.

„Po rungtynių Vilniuje turėjome rimtų pokalbių apie tai, kaip metame ir kaip rasti tuos metimus, kurie būtų daug tikslesni. Pirmose rungtynėse vilniečiai mus pagavo turbūt visose situacijose, kuriose buvo galima mus pagauti. Tai padarėme išvadas, pirmojo kėlinio vidurys ir antrojo kėlinio pusė buvo puiki. Paskutines penkiolika minučių šiek tiek juos paleidome, jie įjungė aukštesnę pavarą arba gal nenorėjo žaisti trečių rungtynių. Jie mus vijosi, kabinosi į rungtynes ir, kaip matome, laimėjome vos vienu įvarčiu. Mano manymu, taip nutiko dėl to, kad „Šviesa“ turi pilną aukšto lygio suolelį, kurio žaidėjai gali neblogai vienas kitą pakeisti ir ilgiau išlikti švieži bei kovoti visas rungtynes. Rungtynėse Vilniuje reikės nepalūžti, iškovoti gerą rezultatą ir vykti į lygos finalą“, – po rungtynių teigė Kauno „Granito-Kario“ žaidėjas Arminas Stankūnas.

Kauno „Granitas-Karys“: Tadas Bučinskas – 11, Mantas Sturonas ir Karolis Grigas – po 4, Andrius Montvilas – 3, Matas Jurkevičius, Arminas Stankūnas, Aurimas Balčiūnas ir Lukas Gurskis – po 2.

Lemiama pusfinalio kova tarp VHC „Šviesa“ ir Kauno „Granito-Kario“ rankininkų įvyks trečiadienio vakarą stebėkite gyvai arba LRL „Youtube“ kanale!