Kauno "Granito" Legendos. Algis Mikučionis.

Kauno "Granito" legendos: Algis Mikučionis – ilgametis Kauno "Granito" komandos žaidėjas, vadybininkas ir komandos vadovas neapleidęs klubo jau daugiau nei 40 metų. Rankinio kamuolį į rankas paėmęs būdamas 12-os, A. Mikučionis ilgą laiką jo nepaleido. Žaisdamas jis buvo vaikų, jaunimo Lietuvos rinktinės narys, 1978m. TSRS Jaunimo žaidynių vicečempionas, daugkartinis Lietuvos čempionas bei Tarptautinis sporto meistras. Žaisdamas Kauno „Granito“ komandos sudėtyje A. Mikučionis 1983 m. tapo TSRS Tautų spartakiados vicečempionu, 1986 m. TSRS čempionato bronzos laimėtoju, 1985 m. TSRS čempionato vicečempionu bei 1987 m. Europos IHF taurės laimėtoju.

A. Mikučionis taip buvo pripažintas geriausiu metų vaikų treneriu Lietuvoje, eilę metų pastoviai išrenkamas tarp 10-ies Lietuvos geriausių rankinio teisėjų, yra apdovanotas LTOK medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“ ir Kauno miesto savivaldybės 3-čio laipsnio „Santakos garbės ženklu“. Taip pat, A. Mikučionis yra vienas iš nedaugelio lietuvių, kuriam yra suteikta EHF rungtynių inspektoriaus kategorija.

pliadisfoto.com

Su Kauno "Granitu" esate nuo 1981 metų, per tuos metus spėjote laimėti įspūdingą trofėjų skaičių - ir kaip žaidėjas, ir kaip klubo vadovas, taip pat buvote teisėjas aukščiausio lygio rankinyje, jaunimo treneris, rungtynių inspektorius. Kuris gyvenimo etapas Jums buvo įdomiausias ir maloniausias per visą karjerą?

Žinoma, kad pirmasis etapas dar žaidžiant "Granite". Nors malonu prisiminti ir kitus -  kiekvienas amžiaus tarpsnis turi savo privalumų.

Kokie yra 3 įsimintiniausi momentai būnant "Granito" komandos dalimi?

Žaidžiant "Granito" komandoje - antra vieta TSRS Tautų spartakiadoje 1983 metais ir pergalė IHF taurės turnyre 1987 metais yra neišdildomi iš atminties momentai. O vėliau, buvo nuostabu matyti komandą patenkant į Pasaulio bei Europos čempionatų finalinius etapus 1997 ir 1998 metais.

Kauno "Granitas" yra siejamas su garsiausiais visų laikų Lietuvos rankininkais, kaip pavykdavo pritraukti talentingiausius sportininkus ir išugdyti juos žaisti sėkmingai aukščiausiame lygyje visoje Europoje?

Tada jaunimas buvo labai motyvuotas patekti į "Granitą". Juk po to daugumai atsidarydavo kelias į geriausius Europos klubus. Na ir žinoma užsiėmimų vaikai tiek neturėjo, kiek yra dabar.

Koks pokytis Jūsų manymu įvyko Lietuvos rankinyje, jog jau kuris laikas neturime tiek talentingų sportininkų kiek turėjome anksčiau?

Pirmas ir svarbiausias dalykas yra treniruotės. Kitokie laikai - anksčiau granitiečiai treniruodavosi po 2-3 kartus per dieną, o dabar treniruotės vyksta 4-5 kartus per savaitę. Žinoma, ir perspektyvius rankininkus prisitraukti sunkiau, atsirado daugiau lygiaverčių komandų Lietuvoje bei galimybių svetur.

Per ilgą darbą su Kauno "Granitu" matėte įvairiausių situacijų, ar buvo kokių keistų ir komiškų situacijų?

Yra patarlė - kaip diena, taip naujiena. Žinoma, darbai buvo planuojami, bet eidamas miegoti, ne visada žinodavai, kas atsitiks rytoj.

Reikėtų tikrinti rekordų knygas, tačiau bent jau Lietuvos klubiniame sporte, esate ilgiausiai klubui vadovaujantis žmogus, kas Jūsų manymu lėmė tokį ilgaamžiškumą?

Paprasčiausiai baigus sportinę karjerą man nepavyko išvykti žaisti į užsienį, tad reikėjo kurtis Lietuvoje. Dirbau treneriu, po to prasidėjo teisėjavimas, klubo valdymas. Buvo visokių reikalų.

Kokios būtų įsimintiniausios Kauno "Granito" rungtynės kurias prisimenate?

Tarptautinis turnyras Leipcige, kur atrėmus lemiamą 7 metrų baudinį, buvau pripažintas geriausiu turnyro vartininku. Tikrai buvo įsimintinas momentas.

Su kokiomis problemomis susidūrė "Granitas", jog nuo 2009 metų nebepavyksta iškovoti čempionų titulo Lietuvoje?

Labai daug granitiečių išvyko žaisti į užsienį, o jaunoji karta „nedaauga“. Čia norėčiau įmesti ir mažą akmenuką į vaikų trenerių daržą. Jų darbas tikrai labai sunkus, o dar naujoji „Z karta“.

Kaip manote ką buvo galima padaryti geriau jog išvengti titulų bado?

Vis tik, ankščiau reikėjo daryti pertvarkymus ir trenerių štabe, ir administracijoje. Pokyčiai padeda tobulėti.

Kokie pasikeitimai laukia "Granito" šiuo metu?

Manau, šiuo metu, šauniai dirba treneris Vaidotas Grosas. Į klubo administraciją įsilieja nauji, jauni veržlūs žmonės. Aš jais tikiu.

Kokie Jūsų nuomone būtų esminiai aspektai lemsiantys "Granito" sėkmę ateityje?

Yra gera patarlė - meilė ateina ir išeina, o valgyti norisi visada. Taip ir čia - turi būti tvirtas finansinis pagrindas, tada ir perspektyvių žaidėjų galima pritraukti, ir žaidėjai daugiau galvoja apie žaidimą, o ne kur ir iš kur kitaip gauti pinigų. Gyventi juk visiems reikia.

.

Primename, jog Gegužės 6 dieną 17h, "Granitas-Karys" namuose žais antrąjį pusfinalį prieš Klaipėdos "Dragūnas" rankininkus. Atvykite į LSMU VA Salę, palaikykite, ir padėkite Granitiečiams tęsti kovas LRL čempiono titulo link.

© GRANITAS-KARYS 2023