Kauno „Granito" legendos. Darius Čivilis.

Nors ir šiomis dienomis rankinio aikštelėje esame varžovai, tačiau „Granito” komandos legendos išlieka. Darius Čivilis - legendinis vartininkas kelerius sezonus saugojęs „Granito” klubo vartus. Na, o dabar Darius yra daugiametis Vilniaus VHC „Šviesa” komandos treneris.

Foto: „VHC Šviesa"

Ar galite pasidalinti savo rankinio karjeros keliu?

Pirmą kartą į rankinio aikštelę išbėgau ir treniruotis pradėjau Vilniuje dar būdamas ketvirtoje klasėje. Pirmųjų rankinio subtilybių išmokė - treneris Romas Jansonas. Na, o pirmą kartą už „Granitą" teko žaisti būnant 16-os metų - 1984 m. TSRS  čempionate. Dešimt metų žaidžiau Lietuvoje, o 1994 m. išvykau žaisti į užsienį. 2008 m. teko baigti sportinę karjerą dėl kamuojančių traumų, tačiau po 4-ių metų, 2012 m. dar sezonui buvau grįžęs į rankinio aikštelę. Tad, po to paskutinio rankinio sezono - 2012 m. jau galutinai baigiau rankininko karjerą. 

Kokie buvo įsimintiniausi momentai žaidžiant „Granito" komandoje?

Momentų buvo tikrai labai daug. Net nežinau, ką išvardinti ar išskirti. Svarbu pabrėžti, jog visa sena „Granito" komanda buvo tikra legenda, jie buvo nepakartojami. Tad buvo neįtikėtina žiūrėti ir kartu žaisti. Daug ko buvo galima išmokti iš to meto „Granito”. 

Per visą savo karjerą žaidėte kartu su keliomis Lietuvos rankinio legendomis. Kuris iš žaidėjų padarė didžiausią įtaką Jums kaip vartininkui?

Iš vartininkų tai po truputį žiūrėjau ir mokiausi subtilybių iš Algio, Kastyčio ir Michailo.  

Kada supratote, jog baigus sportininko karjerą norėsite tapti treneriu? 

Treneriu tapti niekada negalvojau, paprasčiausiai norisi kažką po savęs palikti. Taip savaime ir susiklostė noras treniruoti kitus ir pasidalinti žiniomis. 

Ar tiesa, jog pralaimėjimai ir nesėkmės atmintyje išlieka ilgiau nei pergalės?
Tai, kad bent jau aš nepamirštu ir pergalių, ir pralaimėjimų. Iki šių dienų prisimenu tarsi vakar, kai Krasnodare (Rusija) tapome TSRS jaunimo čempionais. 

Pergalės klubiniame rankinyje ar pergalės su Lietuvos rinktine? 

Aišku, kad pergalės Lietuvos rinktinėje, taigi atstovauji savo šaliai.

Rankinis per metus kito. Iš Jūsų perspektyvos, kaip pasikeitė šis sportas? Koks jis yra dabar palyginus su anksčiau Lietuvoje? 

Rankinis šiandien pasidarė daug greitesnis nei anksčiau. Deja, tuo pačiu ir  švelnėja, negalima šio, tai ano. Seniau toks vyriškesnis buvo galima sakyti.

Ko palinkėtumėt dabartiniams Granitiečiams, nors ir esate Vilniaus klubo treneris?

 Ką „Granitui" palinkėti? Aišku pergalių! Nors aš ir kitoj barikadų pusėje, bet jau laikas. Mes Lietuvoje nežinojome žodžio pralaimėti.

© GRANITAS-KARYS 2023