Kauno „Granito“ legendos. Vytautas Milašiūnas.

Vytautas Milašiūnas – Kauno „Granito“ legenda ir išskirtinės IHF taurės laimėtojų komandos narys. V. Milašiūnas su džiaugsmu pasidalino prisiminimais apie rankinio laikus.

Pradėkime nuo pradžios. Kaip atsirado Jūsų susidomėjimas rankinio sportu ir kaip patekote į Granito" komandą?

Pabandžiau žaisti mokykloje, užsikabinau. Toliau, Šiaulių sporto mokykla, po to meistrų komanda Šiaulių „Tauras”, o po to ir Kauno “Granitas”.

Kaip prisimenate savo pirmąją patirtį žaisdamas Granite"?

Kai patenki į žymiai aukštesnį žaidimo lygį, kokia čia prieš tai buvusi patirtis. Klausiau išsižiojęs pastabas, patarimus, pamokymus ir stengiausi tai vykdyti.

Pamažu meistriškumas augo, didėjo ir patirtis. Džiaugiausi, kad atrasdavau vis kažką naujo žaidime.

Koks buvo vienas iš įsimintiniausių momentų ar varžybų, kurias patyrėte žaisdamas Granite"?

Vienas įsimintiniausių momentų buvo, kada Kaučikas vienose iš rungtynių mesdamas kamuolį pataikė vartininkui į galvą, nors kamuolys atšoko jam tiesiai į rankas ir beliko tik jį įmesti į tusčius vartus nes vartininkas gulėjo ant grindų, Kaučikas padėjo kamuolį ant grindų, ir nuėjo atsiprašyti vartininko. Tai jam plojo visi žiūrovai.

Kokie buvo pagrindiniai iššūkiai ir sunkumai, su kuriais susidūrėte siekdami laimėti čempionų titulus su Granitu"?

Turbūt IHF finalas, pirmos rungtynės Ispanijoje. Tai pirmą kartą pajaučiau, kad neturiu daug priekaištų sau sužaidus šias rungtynes.

Vienas iš pagrindinių sunkumų ir tikslų yra nenuvilti komandos ir trenerių. Gali nesisekti, gali klysti, neįmesti, bet kai mato, kad stengiesi – viską pateisina.

Buvote legendinės IHF Taurės pergalės Granito" istorijoje dalis – kokia tai buvo ypatinga pergalė Jums ir komandai?

Kad ypatinga pergalė supratau, tai vėliau. Kai treneris duodamas interviu buvo paklaustas, kada vėl „Granitas” iškovos tokią taurę, atsakymas buvo – niekada.

Ar turite kokį nors gyvenimo moto ar principą, kurį laikotės tiek sporto, tiek gyvenimo metu?

Taip. Niekada nežiūriu atgal.

Ko palinkėtumėt šių dienų Granitui" ar sportininkams, norintiems pasiekti panašią sportinę sėkmę kaip Jūs?

Lipkite į savo „kalną” kiek galit aukščiau ir kai pasieksit savo viršūnę ir pasakysit sau „aš viską padariau”, jūs jausit pasitenkinimą visa gyvenimą. Tai geras jausmas.

Rankinis – kietas žaidimas ir „Granitas” negali būt minkštas!Dėkojame Vytautui už nuopelnus ir atsidavimą rankiniui ir „Granitui“! Susitikime lapkričio 12 d. BHL rungtynėse Kaune, kurių metu pagerbsime Kauno „Granito“ legendą – V. Milašiūną

© GRANITAS-KARYS 2023