"Nors ir ne auksas, bet medalis mums labai svarbus ir brangus" - apie šį sezoną sakė Vaidotas Grosas

Vaidotas Grosas 2020 metais prie Kauno "Granitas-Karys" komandos prisijungė jau nebe kaip žaidėjas, o kaip treneris. Pabaigęs sportinę karjerą užsienyje, grįžęs į gimtąją Lietuvą ir nusprendęs išbandyti save trenerio vaidmenyje, Vaidotas Grosas sugrįžo į savo pirmąjį profesionalios rankinio karjeros klubą. Pokalbio metu treneris atviravo apie pasibaigusį sezoną, komandos sudėtį, naujus tikslus bei ateinančius metus.

Sezoną užbaigėte medaliu, kiek tai svarbu ir kiek šis pasiekimas džiugina?

Sezoną užbaigti medaliu yra labai puikus pasiekimas mūsų komandai. Nors ir ne auksas, bet jis mums labai svarbus ir brangus. Svarbu, jog Kauno miestui jau antri metai iš eilės iškovojame medalius, pernai sidabras, šiemet bronza, trūksta tik aukso.

Sezono metu Granitas atrodė labai banguotai, buvo ir labai skaudžių pralaimėjimų, tačiau serija prieš Alytų baigėsi sėkmingai, kas lėmė tokią sezono eigą?

Taip, sezono eiga buvo banguota kadangi komanda stipriai pasikeitė po praeito sezono. Buvo ir dar papildomų trukdžių neleidusių galvoti vien tik apie rankinį. Tačiau sezono gale viskas išsisprendė, žaidejai patikėjo, suprato ko klubas ir treneris iš jų tikisi. Jie savo puikiu žaidimu, kovojimu ir ryžtu padarė tai ko visi tikėjomės.

Komandoje šiemet buvo daug pasikeitimų – tiek žaidėjų, tiek vadovybės. Kurie pasikeitimai ir kokią įtaką turėjo?

Natūralu, jog žaidėjai subrendę ir pasiekę tam tikrą lygį vyksta rungtyniauti į aukštesnį lygį. Vyksta žaidėjų pasikeitimai komandoje ir tai reikalauja laiko, kol aikštelėje žaidėjai randa tarpusavio ryšį bei supranta, ko treneris iš jų reikalauja. Pasikeitimus klubo vadovybėje vertinu tikrai teigiamai. Manau, jų darbą jau spėjo pamatyti ne vienas Granito gerbėjas ir rankinio mylėtojas.

Natūralu pakalbėti ir apie esamus žaidėjus, kurie žaidėjai šį sezoną padarė didžiausią pažangą?

Nesinori išskirti kažkurio vieno vienintelio. Tačiau visi su manimi sutinka, jog Matas Jurkevičius patobulėjo stipriai, Berkantas Drungilas neblogai pasirodė pirmus metus žaisdamas su vyrais, Klaudijus Pauša bei Gustas Rinkevičius taip pat daro pažangą, tik jiems reikia daugiau žaidybinio laiko.

Kokie sudėties planai kitam sezonui?

Tariamės su klubo vadovais, kurias pozicijas mums reikia stiprinti. Darbai ir pokalbiai jau vyksta senokai, bet žiūrėsime kaip viskas pasibaigs.

Ar nuo sudėties pasikeitimų keisis Granito žaidimo stilius?

Manau kad keisis. Priklausomai kokius žaidejus pavyks pasikviesti pas mus, nuo to priklausys, kokias gynybos sistemas naudosime. Ar pavyks greitinti žaidimą ir panašiai.

Kas kitąmet keisis Jūsų treniruojamos komandos procesuose?

Bandysime gerinti pasiruošimo kokybę prieš sezoną – planuojama stovykla. Dabar jau pradėjome darbus su vadovais, ieškome būdų pagerinti šiuos dalykus. Sunku, nes nežinome kokia sistema, kada ir kaip vyks Baltijos Rankinio Lyga, taip pat ir Lietuvos Rankinio Lyga. Nuo to priklauso mūsų pasiruošimas.

Ko reikėtų tikėtis Granito sirgaliams kitąmet?

Norėčiau, kad sirgalių ir žiūrovų vis daugėtų. Tikiuosi mums pavyks išlaikyti tokį kovingumą ir norą laimėti kaip bronzinėje serijoje. Ruošiamės kitais metai kovoti kiekvienose rungtynėse tik dėl pergales ir kovoti dėl kiekvieno kamuolio.

Ko palinkėtumėt sau ir komandai prieš kitą sezoną?

Sau palinkėčiau ramiau reaguoti į įvykius aikštelėje. O komandai palinkėčiau mėgautis rankinio žaidimu, džiaugtis pergalėmis ir kad pralaimėjimų būtų kuo mažiau. Taip pat kad apie Granitą visi kalbėtų tik iš gerosios pusės.

© GRANITAS-KARYS 2023