Olimpinio vicečempiono vedami islandai užbaigė „Granito“ žygį Europos taurės turnyre

Kauno „Granito-Kario“ rankininkams nepavyko įveikti EHF Europos taurės turnyro pirmojo etapo. Lietuvos čempionato prizininkai abu kartus po atkaklios kovos pralaimėjo Reikjaviko „Valur“ komandai.

Abejos tituluočiausių Lietuvos ir Islandijos klubų rungtynės vyko Garliavoje. Po šeštadienį pralaimėtų pirmųjų rungtynių trijų įvarčių skirtumu 24:27, kauniečiams atsakomosiose rungtynėse sekmadienį reikėjo revanšo.

Tačiau „Valur“ rankininkai kontroliavo situaciją nuo pat rungtynių pradžios. Nepaisant kelių „Granito-Kario“ bandymų perlaužti rungtynių eigą, islandai laimėjo ir antras rungtynes rezultatu 33:28 (17:12) bei žengė į antrąjį Europos taurės turnyro etapą.

Rezultatyviausiai „Granito-Kario“ gretose žaidė po 7 įvarčius pelnę Deividas Jovaišas ir Manvydas Lazauskas, po 3 įvarčius įmetė Matas Jurkevičius Andrius Montvilas ir Karolis Rameikis, 2 – Klaudijus Pauša, po kartą pasižymėjo Nedas Buronko ir Titas Janušonis.

„Varžovai mus aplenkė fiziškumu. Pirmame kėlinyje iš penkiolikos praleistų įvarčių, vienuolika praleidome po greitų kontratakų. Jautėsi ir varžovų meistriškumo skirtumas. Gal pirmose rungtynėse islandai mūsų nepažinojo ir kažkiek neįvertino. Bet šiandien mes vėl kovojome ir įrodėme, kad vakar mestas rimtas iššūkis buvo ne atsitiktinumas ir kad mes buvome pasiruošę rungtynėms kiek tik įmanoma geriausia, – sakė „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas. – Mūsų ir yra toks tikslas. Norime matyti alkaną komandą, kovojančią dėl kiekvieno centimetro aikštelėje, norim matyti norinčią nugalėti komandą su išugdytu nugalėtojo mentalitetu. Šie du mėnesiai, ką mes dirbome prieš sezoną, po truputį ryškina minėtus dalykus.“

Komplimentų „Granito-Kario“ komandai negailėjo ryškiausia „Valur“ komandos žvaigždė, 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas 43-ejų metų Alexanderis Petterssonas. Islandijos rankinio legenda tapęs latvis, atsakomosiose rungtynėse  prie pergalės pridėjo 2 įvarčius bei daug padėjo komandai pradedant rezultatyvias atakas bei sustyguojant žaidimą gynyboje.

„Granito“ rankininkai paliko gerą įspūdį. Laukėme sunkių rungtynių, bet tikrai negalvojome, kad varžovai mums mes tokį rimtą iššūkį. Lyginant komandų sudėtis, tai „Valur“ yra aiškiai stipresnė. Bet jauni „Granito“ rankininkai kovojo iki galo ir mums tikrai nebuvo lengva. Tikiuosi, kad mano mėgstamai „Granito“ komandai šios rungtynės suteiks daug patirties, – sakė Latvijos sostinėje Rygoje gimęs ir užaugęs, tačiau vėliau Islandijoje karjerą tęsęs ir šios šalies rinktinei atstovavęs A. Petterssonas. – „Granito“ komandą atsimenu dar iš tų laikų, kai pats žaidžiau Latvijoje. Po nepriklausomybės atkūrimo „Granite“ žaidė beveik visa Lietuvos rinktinė, kuri pateko net į pasaulio čempionatą. Buvo labai stipri komanda. Aišku, labai gaila, kad nuo to laiko rankinio lygis Lietuvoje krito. Rankinis išgyvena sunkius laikus ne tik Lietuvoje, bet ir mano gimtojoje Latvijoje. Gerai, kad dar iki šiol nemažai jaunimo žaidžia rankinį ir kad jis gyvuoja entuziastų dėka“.

Lietuvos čempionu net 17 kartų tapusio „Granito-Kario“ treneris tikisi, kad pirmą kartą Lietuvoje abejas Europos taurės turnyro rungtynes žaidusiam Kauno klubui šios rungtynės taps impulsu vystyti legendinį klubą ir gauta patirtis padės susigrąžinti titulus Lietuvoje.

„Dvikova su tokiu galingu varžovu mūsų komandai davė pasitikėjimo savo jėgomis. Pamatėm, kad galim žaisti su tokia žinoma komanda ir grumtis su tituluotais žaidėjais. Tuo pačiu mums tai suteikė galimybę pamatyti kiek mums dar ko trūksta, kiek dar reikia įdėti darbo, kad galėtume įveikti šias garsias pavardes ir garsius komandų pavadinimus, – tvirtino V. Grosas. – Tikiuosi, kad šios rungtynės suteiks impulsą žaidėjams, kad tai ką darome treniruotėse ir ko iš jų yra reikalaujama, jau po truputį duoda rezultatą. Žaidėjai turi dar labiau stengtis treniruotėse, patikėti, kad darbas treniruotėse atsiperka ir ateityje tai gali būti tas teisingas kelias į pergales.“

© GRANITAS-KARYS 2023